Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Merhaba sevgili kardeşlerim.

Merhaba sevgili kardeşlerim. Empty Merhaba sevgili kardeşlerim.

Mesaj  Cem Akkılıç Çarş. Ekim 29, 2008 7:12 am

Bende bir zamanlar sizin şimdi okuduğunuz okulda öğrenim görmüştüm. Okulumu hiç unutmadım. O günlerden bugünlere kadar gelmemde bana emeği geçen bütün öğretmenlerimi saygı ve sevgiyle anıyorum.

Sevgili öğrenci kardeşlerim; bugün Cumhuriyet bayramı. Hepinizin bu güzel ve çok anlamlı günde bayramınızı kutluyorum. ******ümüzün açtığı çağdaşlık yolunda, ülkemizin bütünlüğü için sizlere daha çok ihtiyacımız var. Her zaman bunun bilincinde ve sevgili öğretmen büyüklerinizin izinde kalın. Hepinize saygılarımı ve sevgilerimi sunarım.
Cem Akkılıç

Bugün yazdığım yazıyı sizlerle paylaşıyorum.

Göreceksiniz

Nasılda hızla akıp gidiyor yıllar. Her 29 Ekim tarihinde, annemin özenle hazırladığı o kırmızı beyaz, yakası papyonlu Cumhuriyet bayramı kıyafetlerimi giyip, Beşiktaş’taki Süheyla Artam ilkokulunun bahçesinde toplandığımız çocukluk günlerim gelir aklıma. Bir gün öncesinde heyecandan uyuyamadığımız için sabah uykusuzca kalkıp okuluma koştuğum günler bir film şeridi gibi gözlerimin önünden geçip gidiyor şimdi. Marşlar okuyarak, ellerimizde minicik Türk bayraklarıyla seslerimiz kısılana kadar inletirdik yeri göğü.

Bizlere, bir milletin esaretten kurtulup, özgürlüğüne ve bağımsızlığına kavuşması olarak öğretmişlerdi Cumhuriyeti.

Çağdaş ve uygar bir ulus olarak kalmak için Cumhuriyetimize sahip çıkmalıydık.
Hürriyetimiz, namusumuz ve bağımsızlığımız için tek koşul ona sıkı sıkıya sarılmak ve bağlı kalmaktı.

Şimdi ise her şey değişiverdi birden.

Cumhuriyeti sevmeyen bir iktidar partisi bütün kadrolarıyla egemen oldu. Devrim yasaları, ulus kavramı, kayıtsız şartsız egemenlik biranda sinsice yerleşen ihanet tohumlarının hedefi haline geldi.

Türk toplumu ilk kez bu kadar yakından hissetti ihanetin soğuk yüzünü. Bu vatanın ekmeğini tüketmiş, havasını solumuş hain yobaz sürüleri çevreleyiverdi etrafımızı.

En kötüsü ise; yanımızda dediklerimizin korkak-pısırık çıkmasıydı.

Ülkemiz her zaman olduğundan daha çok korunmaya muhtaç durumda kaldı. Çocuklarımıza gösterilen yol, bizlere gösterilenden çok farklı olarak ümmetçiliğin yolu oldu.

Bugün Cumhuriyet bayramı.

Aslında hürriyetimizin, namusumuzun ve bağımsızlığımızın kutlaması.

Her şeye rağmen Cumhuriyete karşı gelenlere inat, bugün milyonlarca anne, evlatlarına o kırmızı beyaz, yakası papyonlu kıyafetlerini giydirecek. Yer ve gök yine inleyecek.

Göreceksiniz…

Cem Akkılıç Cemology Onuncu köy
29 Ekim 2008
http://cemologyonuncukoy.blogspot.com/

Cem Akkılıç
Yeni Geldi
Yeni Geldi

http://cemologyonuncukoy.blogspot.com/

- Similar topics